Aplikacje do nauki angielskiego na smartfona cz.1

Coraz więcej osób decyduje się na zakup smartfona. Gdzieś wyczytałam jednak, że wielu Polaków, mimo że go ma nie korzysta z jego licznych funkcji. Ja od kilku lat jestem szczęśliwą posiadaczką Iphone’a. i muszę przyznać, że z telefonu korzystam więcej niż z laptopa. Szczególnie jeśli chodzi o przeglądanie stron w internecie. Czytam też gazety oraz bywa, że oglądam filmiki na youtube. Czasem ściągam różne aplikacje, zarówno te płatne jak i bezpłatne. Oczywiście tutaj napiszę o tych związanych z językiem angielskim.
Przede wszystkim korzystam ze słowników. Jest to najszybsza forma sprawdzenia jakiegoś słowa 🙂 Korzystam z aplikacji Google Translate. Mamy tu do wyboru różne języki. Można ustawić tłumaczenie z polskiego na angielski i odwrotnie. Tłumaczenie jest bardzo podstawowe tzn. pojawia się tylko przetłumaczone słowo. Ale można też wysłuchać wymowy. Jest to darmowa aplikacja.

gt

Jeśli chcemy bardziej profesjonalnego słownika to cenię słowniki Cambridge (zarówno te papierowe jak i elektroniczne). W związku z tym polecam Cambridge Advanced Dictionary (Cambridge TalkingDict). Jest to typowy słownik angielski. Mamy objaśnienie oraz przykłady użycia słowa w zdaniach. Też jest wymowa (wersja UK i US).

cd

Na górze screenshota mamy 1/5, więc jest to pierwsze znaczenie słowa z pięciu. Idąc za ciosem zakupiłam też Cambridge Phrasal Verbs oraz Cambridge Idioms, jednak szczerze mówiąc nie korzystam z nich zbyt często. Z tego, co pamiętam wszystkie te aplikacje były płatne.

W Appstorze jest masa aplikacji do nauki języków. oczywiście jedne bardziej a inne mniej wartościowe. Co ciekawe można znaleźć aplikacje przygotowujące do egzaminów FCE oraz CAE. Szkoda, że nie ma do CPE. W planach mam wypróbowanie fiszek. Na pewno wrócę jeszcze do tego tematu na blogu.

Advertisements

One thought on “Aplikacje do nauki angielskiego na smartfona cz.1

  1. Pingback: Liebster Award |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s